Amatem Randevu Sorgulama

Amatem Randevu Sorgulama

Amatem olan Alkol, Uyuşturucu ve yabancı madde kullanımını engellemek ve kullananları iyileştirmek için kurulmuş bir tedavi merkezidir.  Amatem bunun dışında tutuksuz yargılanan uyuşturucu bağımlılarının ve hapis cezası karşılığı denetimli serbestlik denen uygulamadan yararlananların her ay idrar tahlili yaptırıp rapor aldıkları yerdir. Kuruman randevu almak yani amatam randevu alma işlemi www.amatem.gov.tr/en/iletisim girip form doldurarak ya da telefon ile yapılmaktadır.

Uyuşturucu veya alkol tedavi süresi hastanın bağımlılık durumuna göre değişmekte olup, en az 2 hafta en fazla 6 haftadır. Hastanın tedavi ücretini kendisi öder.  Ancak hiçbir geliri olmaması, bakacak kimsesinin olmaması durumunda devlet tarafından ödenir. Amatem ücretleri tedavi, yatış ve ilaçlar ile birlikte 3.000 – 4. 000 Türk lirası arasındadır. Hastanızın tedavi olması için aldığınız randevuyu www.amatem.gov.tr den amatem randevu sorgulama ile görebilirsiniz.

Yatarak veya dışarıdan tedavi süresi toplamda en az bir yıldır. Uyuşturucu kullanımı sebebi ile hapis cezasını denetimli serbestlik cezasına çevren hükümlüler burada her ay idrar tahlilini yaptırmak ve rapor alıp ilgili emniyet birimine vermek zorundadır. Raporlarının durumunu www.amatem.gov.tr amatem sorgulama işlemi yaparak görebilirler.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi