AMATEM Randevu Alma

AMATEM Randevu Alma

Kısa Adı AMATEM olan Alkol, Uyuşturucu ve yabancı madde kullananların tedavi olduğu merkezi Ankara dadır.  AMATEM aynı zamanda tutuksuz yargılanan uyuşturucu kullananların ve hapis cezası yerine her ay idrar tahlili yaptırmak sureti ile temiz olduklarının ispatı olan raporlamanın yapıldığı merkezdir. Bütün devlet hastanelerinde olduğu gibi AMATEM randevu alma işlemi http://www.amatem.gov.tr/en/iletisim girip form doldurarak ya da telefon ile yapılmaktadır.

Yatarak tedavi süreci hastanın durumuna göre olmak ile birlikte en az 2 hafta en fazla 6 haftadır. Hastanın tedavi ücreti ancak hiçbir geliri olmaması, bakacak kimsesinin olmaması durumunda devlet tarafından ödenir. Bunun dışında AMATEM ücretleri tedavi, yatış ve tedavi süresine göre 3.000 – 4. 000 Türk lirası arasında olup hasta kendisi öder. Bu süreç içinde www.amatem.gov.tr den AMATEM hasta sorgulama ile hastanızın durumunu öğrenebilirsiniz.

Tedavi süreci dışarıdan en az bir yıl devam etmektedir. Uyuşturucu kullanımı sebebi ile hapis cezası denetimli serbestlik cezasına çevrilmiş olanlar her ay idrar tahlilini burada yaptırmak ve rapor almak durumundadır. Raporlarının www.amatem.gov.tr AMATEM dosya sorgulama işlemi ile durumlarını öğrenebilirler.

Aramalar:

amatem randevu nasıl alınır,amatem randevu

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi