Alexa Site Sorgulama

ALEXA SİTE SORGULAMA

 

Günümüzde birçok kurum veya şahıs internet sitelerinde çeşitli ürünleri pazarlayarak ya da çeşitli konularda yazarak gelir elde etmektedir. Sitenizin belirli bir popülerlik kazanması açısından, sitenizin sıralamasını takip edebilmek ve geliştirmek oldukça önemlidir.  Sitenizin sıralama durumunu görebilmek için en basit yöntem Alexa site sorgulama sayfasına, site adresinizi girip sonucu görmektir. http://www.alexa.com/ adresinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sitenizin güncel durumunu görüp Alexa pagerank sorgulama yapmak için, Alexa’nın sitesini ziyaret etmek dışında,  internet otamında Alexa sıralaması sorgulama işlemi yapabileceğiniz birçok site bulunmaktadır. Arama motorlarından bu sitelere ulaşmak mümkündür. Alexa araç çubuğunu yüklemiş kullanıcılar arasındaki sıralamanızı bilmek, özgün içerikler oluşturarak ziyaretçi sayısını arttırmak ve sitenizin üst sıralarda listelenmesini sağlamak açısından gereklidir.

Alexa sıralamasını önemseyin ya da önemsemeyin, yüksek bir Alexa sıralamasına sahip olmanın kesin avantajları vardır. Alexa rank sorgulama yapmak için kullanılabilecek Alexa araç çubuğu, Alexa’ya veri gönderir ve arama alışkanlıklarınızı tespit ederek, size veri sağlayacak sitelerin trafik sıralamasını arttırır.  Kendi sitelerinizi de sık sık ziyaret ederseniz, sıralamanızı yükseltebilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi