Alexa Sıralaması Öğrenme

ALEXA SIRALAMASI ÖĞRENME

 

Alexa; bir web sitesine gelen ziyaretçi sayısını ve her ziyaretçinin görüntülediği sayfa sayısını, tüm Alexa üyeleriyle karşılaştırarak sitelerin sıralamasını hesaplayan bir sistemdir. Bir siteniz varsa ve sıralamasını öğrenmek istiyorsanız; Alexa’ya sitenizi kaydedebilir, araç çubuğunu kurabilir veya bunun için yazılmış script’ler ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, Alexa sıralaması öğrenme işlemi çok basit bir hal alacaktır.

Alexa değeri sorgulama işlemi için, Alexa sitesine giderek site adresinizi girip sıralama durumunu öğrenebilirsiniz. Bu; sitenizin popülerlik durumunu öğrenmek ve popülerliğini arttırabilmek için ziyaretçi çekecek geliştirmeler yapmanızı sağlayacaktır. Alexa matematiksel bir yöntemle, her bir site için üç aylık verileri değerlendirerek sıralama yapar.

Alexa sıralamanızı öğrenmenin bir yolu da bir Alexa sorgulama scripti kullanmaktır. İnternet ortamında bulabileceğiniz çeşitli script örnekleriyle; hem kullanıcıların Alexa sıralamalarını öğrenebilecekleri bir sayfa, hem de kendi sıralamanızı öğrenip gösterebilecek bir sistem oluşturabilirsiniz. Ayrıca; sitenize Alexa sitesinde bulunan iki satır HTML kodu ile bir widget ekleyerek, sıralamanızı hem kendiniz görebilir, hem de ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz. Alexa’nın desteklediği bu widget’ın adresi https://support.alexa.com/hc/en-us/articles/201514680-Can-I-display-my-Alexa-rank-on-my-site-

 

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi