Ales Sonuç Öğrenme 2013

Ales Sonuç Öğrenme 2013

 

ALES Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince yapılan Yüksek Lisans ve Doktora sınavlarına iştirak için Lisans mezunu adayların girmek zorunda olduğu sınavın ismidir. Puan sorgulama ÖSYM resmi linki olan  www.osym.gov.tr  adresinden bütün puan çeşitlerinizi ales sonuç öğrenme 2013 yılı için görürsünüz. Bu sonuca göre üniversitelerin öğretim görevlisi ve uzman kadrolarına kendi iç sınavlarından sonra atama yapılmaktadır. Soruların fen, matematik ve eşit ağırlıklı bölümlerinden alınması gereken minimum puana göre aday başvuruda bulunabilir.

ALES sınavına başvuru işlemleri üç farklı yol izlenerek yapılabilir. İnternet üzerinden online olarak ki bunun için sınav merkezinden önceden şifre almanız şarttır, Başvuru Merkezlerine giderek veya Posta ile başvuru yapılabilir. Sınava girmiş ve ales sonuç sorgulama 2013 dönemi sonucunu www.osym.gov.tr  adresinden hesaplayabilir.

Son iki yılın sınav sonucuna göre Yüksek Lisans veya Doktora müracaatı yapılabilir. Sonuçlarını öğrenmek ve müracaat edeceği puan türlerine göre bilgi almak için ales sonuçları 2013 sorgulama

www.osym.gov.tr  adresinden yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi