Ales Sonuç öğrenme 2013 İlkbahar

Ales Sonuç öğrenme 2013 İlkbahar

 

ALES bütün üniversitelerin bağlı olduğu Yüksek Öğretim Kurumunca Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yaptığı Yüksek Lisans ve Doktora sınavlarına girmeden önce istenen Lisans mezunu adayların girmek zorunluluğu olan sınavın ismidir. Sınavda eşit ağırlıklı, fen ve matematik olmak üzere üç çeşit puan türüne göre alınan puanlar ile üniversitelerde okutman, uzman, öğretim görevlisi, öğretim üyesi olmak veya doktora yapmak için üniversitelerin açtığı sınavlara girilmek içindir. Puan sorgulama ÖSYM resmi linki olan  www.osym.gov.tr  linkinin sonuç bölümünden ales 2013 ilkbahar sonuç sorgulama yılı için görürsünüz.

Sınava girmiş ve doğru ve yanlış cevap sayısını bilip sonuç almak isteyen aday ales sonuç öğrenme 2013 ilkbahar dönemi sonuç öğrenmek ile ilgili linke girip  www.osym.gov.tr  sonuç bölümü alt başlığından işlemi kolayca yapabilir.

Son iki yılın sınav sonucuna göre Yüksek Lisans veya Doktora müracaatı yapılabilir. Sonuçlarını öğrenmek ve müracaat edeceği puan türlerine göre sonuç öğrenmek ales puan öğrenme2013 ilkbahar www.osym.gov.tr  adresinden yapabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi