Ales Sonuç Öğrenme 2012

Ales Sonuç Öğrenme 2012

ALES Yüksek Öğretim Kurumunun Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yaptığı Yüksek Lisans ve Doktora sınavlarına girmek isteyen Lisans mezunu adayların girdiği sınavındır. Sınav senede iki defa İlkbahar ve Sonbahar dönemi olmak üzere yapılır. Sınavda aldığınız puan çeşidine göre üniversitelerin okutman, uzman, öğretim görevlisi, öğretim üyesi bölümlerine veya doktora yapmak için üniversiteler tarafından açılan sınavlara girilmektedir. Sınav sonuç bilgisi www.osym.gov.tr adresinden bütün puan çeşitlerinizi ales sonuç öğrenme 2012 yılı için bakabilirsiniz.

ALES sınavına başvuru işlemleri üç alternatif ile yapılabilmektedir. İnternet üzerinden online olarak ki bunun için sınav merkezinden şifre almanız gerekir, Başvuru Merkezlerine giderek veya Posta ile başvuru yapılır. Sınava girmiş ve sonuç görmek isteyen aday ales sonuç öğrenme 2012 ilkbahar www.osym.gov.tr linkinin sonuç bölümü adresinden görebilir.

Son iki yılın sınav sonucuna göre Yüksek Lisans veya Doktora müracaatı yapılabildiğinden sonuçlarını öğrenmek ve ales sonuç öğrenme 2012 sonbahar www.osym.gov.tr adresinden çıktısını alabilme imkanı vardır.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi