Ales Sonuç Öğrenme 2012 İlkbahar

Ales Sonuç Öğrenme 2012 İlkbahar

Kısa adı ALES olan Yüksek Lisans ve doktora yapmak üzere girilen sınav lisans mezunlarının girebildiği bir sınavdır. Sınav ilkbahar ve sonbahar dönemi olarak iki dönem halinde Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi tarafından yapılır. Bu sınav sonucuna göre okutman, uzman, öğretim görevlisi, öğretim üyesi olmak veya doktora yapmak üzere üniversitelere başvurular yapılır. ÖSYM nin sonuç beyan edilen  www.sonuc.osym.gov.tr adresinden ales sonuç öğrenme 2012 yılına ait sonuçları alabilir ve çıktılarını dökerek kullanabilirsiniz .

ALES sınavına başvuru işlemleri internet yolu ile Başvuru Merkezleri aracılığı ile Posta ile yapılır. Sınava girmiş ve puanını hesaplamak isteyen aday ales sonuç öğrenme 2012 ilkbahar hesaplaması için www.sonuc.osym.gov.tr adresinden yapabilir. Puan hesaplama motorları sınavı oluşturan sözel ve sayısal her iki bölümden sorulara verdiğiniz doğru ve yanlış cevapları kutucuklara yazdıktan sora hesaplama yapar.

Eski yıllara ait sonuçları ales sonuç öğrenme 2012 sonbahar işlemini www.sonuc.osym.gov.tr  adresinin sonuç öğrenme bölümündeki sınavın yılı ve sınavın kutularını doldurup sorgula diyerek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi