Ales Sınav Yeri Sorgulama

Ales Sınav Yeri Sorgulama 2011

 

ALES YÖK ün ÖSYM aracılığı ile yaptığı bir sınav olup, sınavda eşit ağırlıklı, fen ve matematik olmak üzere üç çeşit puan türüne göre puan alınır. Bu puanlar ile üniversitelerde okutman, uzman, öğretim görevlisi, öğretim üyesi sınavına giriş veya doktora yapmak için üniversitelerin açtığı kendi özel sınavlarına girmek için gereklidir. Gireceğiniz sınavın yerini sorgulama ÖSYM resmi linki olan  www.osym.gov.tr  adresinden bütün puan çeşitlerinizi ales sınav yeri sorgulama 2011 için görüp öğrenebilir çıktı alabilirsiniz.

ALES sınavına başvuru işlemini, internet üzerinden online ki bunun için ÖSYM merkezine bizzat gidip şifre almanız gerekir, Başvuru Merkezlerine şahsen giderek veya Posta ile başvuru yapılır. Sınava girecek ve sınav yerini öğrenmek isteyen aday ales sınav yeri sorgulama 2012 dönemi bilgilerini görmek isterse  www.osym.gov.tr  adresine gidip işlemini kolayca yapabilir.

Girilen son iki yılın sınav sonucuna göre Yüksek Lisans veya Doktora müracaatı yapılabilir. Sınav merkezlerini öğrenmek için ales sınav yeri sorgulama 2013 www.osym.gov.tr  adresinden yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi