Ales Sınav Yeri Sorgulama 2012

Ales Sınav Yeri Sorgulama 2012

 

Kısaca ALES denen Yüksek Öğrenci seçme ve yerleştirme sınav merkezince yapılan, Lisans ve doktora programlarına girmek için dört yıllık eğitimi tamamlamış fakülte mezunlarının girmek zorunda olduğu sınavdır. Sınavda aldığınız puanlar okutman, uzman, öğretim görevlisi, öğretim üyesi olmak veya doktora yapmak üzere üniversitelerin açtığı sınavlarda değerlendirilir. Son iki yılın sınav sonuçları ile üniversiteler müracaat kabul etmektedir. ÖSYM nin sonuç sınav yeri bildirdiği linki olan  www.osym.gov.tr adresinden ales sınav yeri sorgulama 2012 sonbahar yılına ait sonuçları alabilirsiniz.

Sınava girmek için internet, sınav merkezinden ya da posta ile müracaatını tamamlamış sınava hazırlanan aday ales sınav yeri öğrenme 2012 sonbahar dönemi için www.osym.gov.tr adresinden gireceği yeri öğrenebilir. Adres, saat, giriş şartlarının yazılı olduğu sayfanın çıktını alarak sınav merkezine yanında götürebilir.

Geçmiş yıllarda sınava girmiş ve girdiği yeri kontrol etmek isteyen aday ales sınav yeri öğrenme 2012 işlemini www.osym.gov.tr  adresinin sınav yeri bölümündeki alt başlıktan girilecek merkez, sınav saati, adres, telefon bilgileri alınabilir.

 

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi