Ales Puan Hesaplama Motoru 2012 Sonbahar

Ales Puan Hesaplama Motoru 2012 Sonbahar

ALES Yüksek Öğretim Kurumunun Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yaptığı Yüksek Lisans ve Doktora sınavlarına girmek isteyen Lisans mezunu adayların girdiği sınavın adıdır. Sınav senede iki defa İlkbahar ve Sonbahar dönemi olmak üzere yapılır. Sınavda aldığınız puan çeşidine göre üniversitelerin okutman, uzman, öğretim görevlisi, öğretim üyesi bölümlerine veya doktora yapmak için üniversiteler tarafından açılan sınavlara girilmektedir. Puan Hesaplama linki olan www.sorubak.com/alespuanhesaplama.php adresinden bütün puan çeşitlerinizi ales ea puan hesaplama 2012 yılı için hesaplayabilirsiniz.

ALES sınavına başvuru işlemleri üç yoldan yapılır. İnternet üzerinden online olarak ki bunun için sınav merkezinden şifre almanız gerekir, Başvuru Merkezlerine giderek veya Posta ile başvuru yapılır. Sınava girmiş ve doğru ve yanlış cevap adedini bilen ales puan hesaplama motoru 2012 sonbahar dönemi hesaplaması yapacak aday www.sorubak.com/alespuanhesaplama.php adresinden hesaplayabilir. Puan hesaplama motorları sınav kitapçığı başlıkları olan sözel ve sayısal bölümün her ikisinden ikişer bölümde verdiğiniz doğru ve yanlış cevapları kutucuğa girerek hesapla butonuna basınca hesaplanır.

Son iki yılın sınav sonucuna göre Yüksek Lisans veya Doktora müracaatı yapılabildiğinden sonuçlarını öğrenmek ve puan hesaplamak için ales puan hesaplama 2012 sonbahar www.sorubak.com/alespuanhesaplama.php adresinden yapabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi