Ales Puan Hesaplama 2012 İlkbahar

Ales Puan Hesaplama 2012 İlkbahar

 

ALES YÖK yani Yüksek Öğretim Kurumunun ÖSYM Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafımdan yapılan Yüksek Lisans ve Doktora programlarına girmek isteyen Lisans mezunlarının girdiği sınava denir. Sınav senede iki defa İlkbahar ve Sonbahar döneminde yapılır. Sınavda aldığınız sonuca göre üniversitelerin okutman, uzman, öğretim görevlisi, öğretim üyesi bölümlerine veya doktora yapmak için üniversiteler tarafından açılan sınavlara girilir. ÖSYM nin sınav sonuç öğrenme ilan linki olan www.sonuc.osym.gov.tr adresinden ales sonuç sorgulama 2011yılına ait sonuçları alabilirsiniz.

Son iki yılın girdiğiniz sınavın sonucu müracaatlarda geçerlidir. Bu şekilde sınava girmiş ve doğru ve yanlış cevap adedini bilen ve sınavın sonucunu görmek isteyen aday ales sonuç sorgulama 2012 www.sonuc.osym.gov.tr sınav numarasını girerek alabilir.

Son iki yılın sınav sonucuna göre Yüksek Lisans veya Doktora müracaatı yapılabildiğinden sonuçlarını öğrenmek ve puan hesaplamak için ales sonuç sorgulama 2013www.sonuc.osym.gov.tr  linkine girip sınav numarası ile sorgulama yapabilir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi