Ales Puan Hesaplama 2010 Sonbahar

Ales Puan Hesaplama 2010 Sonbahar

ALES Yüksek Lisans yapmak isteyen bir Lisans mezununun girmesi gereken bir sınavdır.

Sınav ilkbahar ve sonbahar dönemi olarak iki dönem halinde Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezince yapılmaktadır. Açık adı Akademik personel ve Lisans Üstü Eğitimi giriş sınavı ile öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim planlamacısı olarak atama işlemlerinde veya doktora eğitimi almak için başvurularda kullanılır. ÖSYM nin www.sonuc.osym.gov.tr adresinden ales puan sorgulama 2010 yılına ait sonuçları öğrenebilirsiniz.

ALES sınavına başvuru işlemleri internet yolu ile Başvuru Merkezleri aracılığı ile Posta ile yapılabilmektedir. Sınava girmiş ve puanını hesaplamak isteyen aday ales puan hesaplama 2010 sonbahar dönemi için www.sorubak.com/alespuanhesaplama.php adresinden yapabilir. Puan hesaplama motorları sözel ve sayısal her iki bölümden oluşan sorulara verdiğiniz doğru ve yanlış cevapları girdikten sonra hesaplama işlemini kendisi yapar.

Geçmiş yıllara ait sonuçları ales 2010 sonbahar sonuçları sorgulama işlemini www.sonuc.osym.gov.tr  adresinin sonuç öğrenme bölümündeki sınav yılı ve sınav adı bölümlerini doldurup sorgula diyerek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi