Alacağınız Aracın Borcunu Hemen Öğrenin

ALACAĞINIZ ARACIN BORCUNU HEMEN ÖĞRENİN

                İkinci el araç piyasasının hareketliliği, bu araçlar hakkındaki bilgilere daha kolay ve rahat erişimi sağlayabilmek için birçok uygulamanın yaratılmasını da beraberinde getirmiştir. Özellikle ikinci el araç alacak olanlar, aracın geçmiş bilgilerini öğrenirken kaybettikleri zamanı bu uygulamalarla en aza indirebilmektedirler. Araç plakası ile icra sorgulama işlemi, araç üzerinde bulunan borç bilgilerinin rahatça edinilmesini ve olası anlaşmazlık ve sorunların da kısa süre içinde önlenmesini sağlanmaktadır.

Araç plakasından icra sorgulama yaparak satıcı araç sahibinin daha önceden var olan borçları nedeni ile satmak istediği araç üzerinde icra bulunup bulunmadığını ve bu satışın usullere uygun olup olamayacağını e devlet sitesine girerek öğrenebilirsiniz. Bunun için vatandaşlık numaranız ve şifreniz ile www. turkiye.gov.tr sitesine girdikten sonra Emniyet Genel Müdürlüğü menüsünden araç sorgulama linkine tıklamanız ve sorgulamak istediğiniz aracın plakasını yazmanız yetecektir.

Ayrıca araç plaka sorgulama Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesinden de yapılabilmekte, araç üzerindeki tüm borç bilgilerine buradan da ulaşılabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi