Aile Hekimini Sorgulama Ve Değiştirme Nasıl Yapılır

AİLE HEKİMİNİ SORGULAMA VE DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR

Sağlık merkezlerinin olmazsa olmazı ve en küçük rahatsızlıklarda, hatta aklınıza sağlık konusunda takılan en basit sorularda ilk sözlüğümüz olan aile hekimi sorgulama ve değiştirme işlemleri tercihinize bağlı olarak artık kolayca mümkün.

Aile hekimliği sorgulama ve değiştirme işlemlerinin bir kısmı internet üzerinden bir kısmı sağlık merkezlerinde yapılabilmektedir. Hekiminizin kim ve nerede görev yaptığını sorgulamak internet üzerinden de yapılabilir. Fakat değiştirme işlemleri şuan için sağlık merkezlerinde talep üzerine bir dilekçe ile yapılabilmektedir. Kısa bir süre zarfında değişim onaylanır ve yeni hekiminiz ile sağlık konusunda yola devam edebilirsiniz.  Bu işlemi yaparken eski hekiminiz ile bir işlem yapmanıza dahi gerek kalmadan sonuçlandırılmaktadır.

Tüm illerden yapılabildiği üzere aile hekimi sorgulama Kayseri ilinde ikamet etmekte olan vatandaşların da internet üzerinden sadece birkaç dakika zaman ayırarak kolayca yapılabilen bir işlem haline gelmektedir. İşlemleri yapabileceğiniz doğru kaynağın adresine  http://sbu.saglik.gov.tr/sbahbs/ tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sağlık varlığımızın yapı taşı olmakla beraber kıymeti en çok bilinmesi gereken bir kavramdır.

 

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi