Aile Hekimi Sorgulama

Aile Hekimi Sorgulama

Bildiğiniz üzere yakın bir tarihte ülke olarak aile hekimliği uygulamasına geçtik. Önceden sağlık ocaklarında işlemlerinizi yaptıktan sonra sıra bekleyip müsait doktorun yanına girmeniz gerekiyordu. Devletin son yıllarda çıkardığı bir yasa ile bütün sağlık ocaklarında çalışan pratisyen hekimler aile hekimi olarak çalışmaya başladı ve oturdukları mahallelere göre belirli aileler belirli aile hekimlerinin kontrolüne verildi. Bu güzel uygulama ile basit bir grip ilacı yazdırmak için doktor sırası bekleme çilesi bitti. Daha önce bağlı bulunduğunuz aile hekiminize hiç gitmediyseniz veya aile hekiminizin adını adresini bilmiyorsanız aile hekimi sorgulama Ankara Çankaya gibi aramalarınız sonuç vermiyorsa okumamaya devam edin.

Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın Aile Hekimi veri tabanına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra önünüze çıkan menüde istenilen bilgileri girdiğiniz takdirde aile hekiminiz karşınıza çıkacaktır. Bunun yanında aile hekiminizin adresini de öğreneceksiniz. Bu işlemi yaparken il il arama yapmanıza gere yoktur Yani boşu boşuna aile hekimi sorgula İzmir gibi aramalar yapmayın.

Eğer sizde aile hekiminizi öğrenmek için sürekli aile hekimi sorgulama İzmir gibi il bazlı sorgulamalar yaparak çözüm arıyorsanız ama bulamıyorsanız bir de bu yöntemi deneyin.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi