Aile Hekimi Sorgulama TC İle

Aile Hekimi Sorgulama TC İle

Aile hekimi yaşadığınız il ve ikamet ettiğiniz ilçede evinize en yakın olan sağlık ocağından hizmet almanızı sağlayan önemli bir uygulamadır. Uygulamadan faydalanmak için aile hekimliğine kayıt yaptırmanız gerekir. BU kayıt işlemini www.ailehekimligi.gov.tr  adresinden aile hekimliği sorgulama tc kimlik numaranız ile yapabilirsiniz.

Kayıt işleminizi e devlet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. www.turkiye.gov.tr adresinden e devlete girip aile aile hekimliği sorgulama tc ile yapabilirsiniz.

Sorgulama ve kayıt işlemini aile hekimliği sorgulama telefon ile yapmak isteyenler yaşadığı İl sağlık müdürlüğünü telefon ile arayarak yapabilirler. Aynı şekilde vodafone kullanıcıları 5115 e HEKİM TC KİMLİK NO, Avea kullanıcıları 6998 e AH TC KİNLİK NO, Turkcell kullanıcıları her iki numaran birine AH yazıp TC kimlik No larını kısa mesaj atarak öğrenebilirler. Yada il sağlık müdürlüklerinin ortak linki üzerinden örneğin İstanbul için bbskbs.istanbulsaglik.gov.tr/ahkim/ailehekSorgulama.aspx  adresine girip TC kimlik No larını yazarak alabilir veya kayıt yaptırabilirler.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi