Aile Hekimi Sorgulama Konya

Aile Hekimi Sorgulama Konya

Aile hekimliği uygulaması yıllardır kanayan yaramız olan sağlık sorununu çözmüştür. Büyük hastanelerimizin iş ve doktor yükünü azaltarak, ayakta ve yerinde tedavi ile hastanelerin hizmet kalitesini arttıran bu uygulama Türkiye’ nin her ilçesinde olduğu gibi aile hekimliği sorgulama Konya il müdürlüğü linkinden kolayca yapılmaktadır. Uygulama yaşadığınız mahalledeki en yakın sağlık ocağında ailenize bir hekim atanması işlemidir.

İllerdeki sağlık müdürlüğünün www.sbu.saglik.gov.tr/sbahbs/  linkine girerek il seçimi örneğin aile hekimliği sorgulama Konya Selçuklu ilçesi seçim işleminde sonra size bir sorgulama ekranı açılacaktır. Ekranın altında yer alan sorgulama tuşuna bastığınızda aile hekiminizi öğrenirsiniz. Oturduğunuz ilçede yaşadığınız mahallede size en yakın olan ve hizmet eden sağlık ocağına bağlı aile hekimliğine kaydınız yapılır. Aynı linkten eğer arzu ederseniz sizi  bağladıkları hekimi değiştirme ve yeni bir hekim seçme imkanı da vardır.

Bu işlemin aynısını www.ailehekimligi.gov.tr adresinde girip ili ve ilçeyi aile hekimi sorgulama Konya ve oturduğunuz ilçeyi seçerek TC kimlik numarası, anne- baba adı, Doğum tarihinizi ekrana yazıp, sorulama ekranı sol altındaki doğrulama kodunu yazarak sorgula butonuna bastığınızda  işlemi tamamlamış ve aradığınız hekim ismine ulaşmış olursunuz.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi