Aile Hekimi Sorgulama İzmir

Aile Hekimi Sorgulama İzmir

Aile hekimliği uygulaması son yıllarda modernleşen ve gelişen sağlık hizmetlerinin en güzel uygulamalarından biridir. Oturduğunuz ilçede size en yakın sağlık ocağına yönlendirilerek ailenize atanan hekime randevulu ve randevusuz gidebilirsiniz. Doktorlarımızın hastanelerin iş yükünü azaltan, ön teşhis ve sağlık hizmetine hız katan uygulama Türkiye’ nin her ilçesinde olduğu gibi aile hekimliği sorgulama İzmir il müdürlüğü linkinden kolayca yapılmaktadır.

Sağlık müdürlüğünün www.sbu.saglik.gov.tr/sbahbs/  linkine girerek il seçimi örneğin aile hekimliği sorgulama İzmir seçiminden sonra oturduğunuz ilçeyi seçip daha sonra açılan ekranındaki soruları yanıtlamanız gerekmektedir. Sorgulama tuşuna bastığınızda aile hekiminizi öğrenirsiniz. Oturduğunuz ilçede oturduğunuz mahallede size en yakın olan ve hizmet veren aile hekimliğine kaydınız otomatik olarak yapılır. Aynı linkten eğer dilerseniz sizi atadıkları hekimi değiştirme ve yeni bir hekim seçme olanağı da vardır.

Benzer sorgulama işlemini www.ailehekimligi.gov.tr adresinde girip ili ve ilçeyi aile hekimi sorgulama İzmir ve oturduğunuz ilçeyi seçtikten sonra, TC kimlik numaranızı, annenizin, babanızın adını, doğum tarihinizi ve ekrandaki doğrulama kodunu yazarak sorgula butonuna basarak yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi