Aile Hekimi Sorgulama Antalya

Aile Hekimi Sorgulama Antalya

Aile hekimliği uygulaması ülkemizin bir türlü çözülemeyen sağlık problemini çözen önemli bir yeniliktir. SSK, Bağkur ve devlet hastanelerinin iş ve doktorların yükünü alıp, ayakta ve evde tedavi ile hastanelerin hizmet kalitesini mümkün olduğunca arttıran bu uygulama Türkiye’ nin her ilçesinde olduğu gibi aile hekimliği sorgulama antalya il müdürlüğü linkinden randevu almak kolayca yapılmaktadır. Uygulama yaşadığınız mahalledeki en yakın sağlık ocağında ailenize bir hekim atanması ve ayakta tedavi, ilaç hizmeti gibi pek çok hizmeti kapsamaktadır.

İllerdeki sağlık müdürlüğünün bağlı olduğu  www.sbu.saglik.gov.tr/sbahbs/  linkine girerek il seçimi sözgelimi aile hekimliği sorgulaması antalya ilçesi seçim işleminde sonra size bir sorgulama ekranı açılır. Ekranın altında yer alan sorgulama tuşuna bastığınızda aile hekiminizi görebilirsiniz. Yaşadığınız ilçede ikamet ettiğiniz mahallede size en yakın olan ve hizmet eden sağlık ocağına bağlı aile hekimliğine kaydınız yapılmıştır. Aynı linkten eğer arzu ederseniz size tayin ettikleri hekimi değiştirme ve yeni bir doktor seçme olanağı da vardır.

Bu işlemin tamamını www.ailehekimligi.gov.tr adresinde girip ili ve ilçeyi aile hekimi sorgulama Antalya ili ve oturduğunuz ilçeyi seçerek TC kimlik numarası, anne ve baba adı, Doğum tarihi girilerek, sorulama ekranı sol altındaki doğrulama kodunu işleyip sorgula butonuna bastığınızda işlem tamamlanır. Kayıt olunan hekim adına ulaşırsınız.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi