Aile Hekimi Sorgulama Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

Aile Hekimi Sorgulama Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

Aile hekimliği kavramı son on yıldır gelişen ve ayakta tedavi işlemi kolaylaştıran bir uygulamadır. Hekimlerimizin iş yükünü hafifletmek, yaşlı ve bakıma muhtaç hastaları mahalle bazında kayıt altına alarak bakımlarını ve hizmeti ayağına götürmek, teşhis ve tedavinin ön uygulamalarına ilişkin zamanı kısaltmak için yapılan uygulama Türkiye’ nin her ilçesinde olduğu gibi aile hekimliği sorgulama ankara il sağlık müdürlüğü üzerinden yapılabilmektedir.

İl müdürlüğünün www.sbu.saglik.gov.tr/sbahbs/    adresine girip ilçe seçimi örneğin aile hekimliği sorgulama ankara keçiören ilçesini seçtikten sonra soru ekranındaki soruları yanıtladıktan sonra sorgulama ile aile hekiminizi öğrenebilirsiniz.  Bağlı bulunduğunuz ilçede hangi mahallede iseniz o mahalleye hizmet veren aile hekimliğine kaydınız otomatik olarak yapılmıştır. Aynı adres üzerinden size atana hekimi değiştirme işlemini de yapabilirsiniz.

Aynı sorgulama işlemini www.ailehekimligi.gov.tr adresinde girip ili ve ilçeyi aile hekimliği sorgulama ankara çankaya ilçesini seçtikten sonra, TC kimlik numaranız, anne adı, baba adı, doğum tarihi bilgilerini ve ekrandaki doğrulama kodunu yazarak sorgula butonuna basarak yapınız.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi