Aile Hekimi Sorgulama

Aile Sorgulama

Devletle alakalı bazı işler halletmemiz gerektiğinde ve bu işlem evliliğin belgelenmesini gerektiriyorsa mutlaka evlilik cüzdanınızın olması gerekir. Evlilik cüzdanının literatürde geçen ismi ise aile cüzdanıdır. Eğer gittiğiniz bir devlet dairesinde aile cüzdanınızı sorarlarsa bu evlilik cüzdanınızın gerekli olduğu anlama gelir. Fakat eğer aile cüzdanınızı veya bilinen adıyla evlilik cüzdanınızı bulamıyorsanız, bulmak istemiyorsanız da internet üzerinden bu işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer aile cüzdanı sorgulama işlemi nasıl yapılır merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Türkiye Cumhuriyeti İç İşleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesine giriş yaparak sırasıyla hizmetler- nüfus, nüfus ve aile menülerine giriş yapın. Karşınıza çıkan sayfadan nüfus cüzdanınızı veya evlilik cüzdanınızı sorgulayabilirsiniz. Evlilik cüzdanınızı sorgularken aile fertleri sorgulama işleminizi de yapabilirsiniz.

Devlet tarafından bir aile olarak görünmenizle alakalı bir sıkıntı yoksa rahatlıkla aile doktor sorgulama işinizi de halledebilirsiniz. Çünkü aile hekimleri sadece devlet tarafından aile olarak görülen kişilere hizmet vermektedir. Eğer sisteminizde bir sıkıntı varsa acil durumlarda doktor hizmetinden yararlanamayabilirsiniz bu sebeple mutlaka kontrollerinizi düzenli yapın.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi