Aile Hekimi Sorgula

Aile Hekimi Sorgula

Devletin son yıllarda çıkardığı bir yasa ile bütün sağlık ocaklarında çalışan pratisyen hekimler aile hekimi olarak çalışmaya başladı ve oturdukları mahallelere göre belirli aileler belirli aile hekimlerinin kontrolüne verildi. Önceden sağlık ocaklarında işlemlerinizi yaptıktan sonra sıra bekleyip müsait doktorun yanına girmeniz gerekiyordu. Fakat bu uygulama ile her ailenin doktoru belli olduğu için çok sıra bekleme olayı ortadan kalktı. Oturduğunuz mahallenize göre hangi aile hekimine bağlı olduğunuzu biliyor musunuz? Eğer bu sorunun cevabı hayır ise aile hekimi sorgulama nasıl yapılır öğrenmek için okumaya devam edin.

Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın Aile Hekimi veri tabanına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra önünüze çıkan menüde istenilen bilgileri girdiğiniz takdirde aile hekiminiz karşınıza çıkacaktır. Bunun yanında aile hekiminizin adresini de öğreneceksiniz. Telefonla bu aile hekimi sorgula telefon işlemi yapmak isterseniz de Sağlık Bakanlığı’nın Alo 174 sorgulama hizmetini kullanabilirsiniz.

Aile hekimi sorgulama arama işlemleri için yapmanız gerekenler işte bu kadar kolaydır. Bir sisteminizde bir sıkıntı varsa mutlaka önceden kontrol edin.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi