Aile Bireyi TC Sorgulama

Aile Bireyi TC Sorgulama

Hepimizin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğumuzu gösteren bir kimliğimiz vardır. Doğum anında çıkarılan bu kimlik vefat anında iptal edilir. Kimliğin üstünde TC kimlik numaranız, Kimlik numaranız, Anne adınız, Baba adınız, İl, ilçe, verildiği yer, verildiği tarih, Cilt no, sıra no, sayfa no gibi bilgiler yer alır.  Bu numara ile aile bireyi tc sorgulama işlevi yapabilmekteyiz.

Kendi TC numaramızı doğrulamak veya aile bireyleri kimlik sorgulama işlemi www.tckimlik.nvi.gov.tr adresi üzerinden yapılır. Linkin üzerini tıkladığınızda TC kimlik no doğrulama, Nüfusa kayıt yeri ve Kişi bilgisi ile TC Kimlik no sorgulama, Yabancı kimlik no sorgulama, Doğum yılı / ikamet izin/ Tezkere no- Çalışma izin no ile Yabancı kimlik sorgulama, Kişi bilgileri ile yabancı kimlik sorgulama alt başlıklarını göreceksiniz.

Yakın aile bireyleri tc sorgulama yapmak için Nüfusa kayıt yeri ve Kişi bilgisi ile TC Kimlik no sorgulama bölümüne girip Ad, soy ad, baba adı, anne adı, Doğum yılı, Cinsiyeti, İl, ilçe, cilt no, aile sıra no, birey sıra no bölümlerini doldurup sorgula butonuna basıyoruz.

Aramalar:

babadan cocugun tc kımlık öğrenme

One thought on “Aile Bireyi TC Sorgulama

  1. cilt Aile Sira Numarasin nasil Ala bilirim ?

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi