Aile Bireyi Sorgulama

Aile Bireyi Sorgulama

Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının, Türkiye Cumhuriyetini vatandaşı olduğuna dair verilen bir kimliği ve bu kimlik üzerinde vatandaşlık numarası vardır. Kısaca TC Kimlik no diye adlandırılan bu vatandaşlık numarası ile e devlet üzerinden bütün resmi kuruluşlar ile işlem yapmaktayız. Bu numara ile aile birey sorgulama işlevi yapabilmekteyiz.

Kendi TC numaramızı doğrulamak veya aile bireyleri sorgulama işlemi www.tckimlik.nvi.gov.tr adresi üzerinden yapılmaktadır. Linke girdiğinizde TC kimlik no doğrulama, Nüfusa kayıt yeri ve Kişi bilgisi ile TC Kimlik no sorgulama, Yabancı kimlik no sorgulama, Doğum yılı / ikamet izin/ Tezkere no- Çalışma izin no ile Yabancı kimlik sorgulama, Kişi bilgileri ile yabancı kimlik sorgulama yapabiliriz.

Yakın aile bireyi sorgulama yapmak için Nüfusa kayıt yeri ve Kişi bilgisi ile TC Kimlik no sorgulama bölümüne girip Ad, soy ad, baba adı, anne adı, Doğum yılı, Cinsiyeti, İl, ilçe, cilt no, aile sıra no, birey sıra no sorularını cevaplayıp sağ alttaki sorgula butonuna basıyoruz.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi