Afyonkarahisar Belediyesi Su Faturası Sorgulama

Afyonkarahisar Belediyesi Su Faturası Sorgulama

Anakent belediye kapsamı dışında olan bütün belediyelerimizin tamamın da su, elektrik, gaz faturalarının tahsilatı belediyelerimizce yapmaktadır. Bu belediyelerden biride Afyon ilimizdir. Afyon  Anadolu’ nun en eski yerleşim yerlerinden biridir. İlk olarak Hitilerin sonra Frigya, Lidya, Pers, Roma ve Sultan Alparslanın Malazgirt ile Türkleri Anadolu’ ya taşıması ile Türklerin yerleşim merkezi haline gelmiştir. İlde yaşayan vatandaşların su faturası afyonkarahisar su borç sorgulama işlemini resmi siteye giriş yaparak yapabilirler. Anak önce e- belediye üyelik numarası almak için kayıt olmalı ve bir şifre belirlemelidir. E posta adresi üzerinden bu işlem yapılmaktadır. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra e posta adresine gelen linke tıklayarak şifresini girmeli ve üyelik numarası alma işlemini tamamlamış olmalıdır.

Afyonkarahisar Belediyesi resmi sitesi olan www.webserver.afyon.bel.tr/web/guest/48  adresinden abone numarası yazarak afyon belediyesi su borcu sorgulama işlevi yapabilirler.

Su borcunu öğrenen vatandaş silerse afyon belediyesi su faturası ödeme işlemini de aynı site üzerinden e – belediye üyelik numarası ve şifresi ile ekrandaki güvenlik kodunu girerek kredi kartı ile yapabilir.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi