Adsl Kota Sorgulama

ADSL KOTA SORGULAMA

 

ADSL hizmetlerinde; limitli ya da limitsiz, önceden belirlenmiş kotalara göre fiyatlandırma ve kota sınırlama işlemleri yapılır.  Aldığınız ADSL hizmeti limitli ise, bu limiti aşmamak için kontrollü bir kullanım yapmak, sonradan sürprizlerle karşılaşmamak için, oldukça önemli ve şarttır. Sık sık ADSL kota sorgulama yaparak, beklenmedik kota aşımları ve yüksek faturalarla karşılaşmazsınız.

ADSL kota sorgulama nasıl yapılır bilmiyorsanız endişelenmeyin. İnternet ortamında bu bilgilere ulaşmak oldukça kolaydır. Türk Telekom’un sitesinde, bu işlemleri kolayca yapabilmek için gerekli uygulamalar bulunmaktadır. TTNET tek şifre üyeliğiniz varsa; TTNET online işlemler sayfası yani; https://onlineislemmerkezi.ttnet.com.tr/ttnetwsci/login.do adresinden TTNET e-posta adresiniz ve oluşturduğunuz tek şifre ile kotanızı sorgulamak için giriş yapabilirsiniz.

ADSL kota bilgilerinizi; https://adslkota.turktelekom.com.tr/adslkota/login_tr.jsp adresinden de sorgulayabilirsiniz. Ancak bu sayfadaki ADSL kota sorgulama bilgileri; TTNET’e kayıt olurken size verilen kullanıcı adı ve şifrenizdir. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra, güvenlik kodunu girip giriş yaptığınızda sayfanın solunda yer alan kullanım sözleşmesinin altındaki devam seçeneğine tıkladıktan sonra sol üstteki açılır menüden kota sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi