Adres Sorgulama Usülleri

ADRES SORGULAMA USÜLLERİ

Yaşamakta olduğumuz ilçe, il veya daha büyük bir yerleşim yeri konusunda adres aramamız gerekiyorsa İçişleri Bakanlığının Nüfus ve Vatandaşlık İşlerinin resmi sayfasını ziyaret edebiliriz. Adres sorgulamamız gerekiyor ve sorgulama yapılacak yer İstanbul’da ise, adres sorgulama İstanbul yazıp sorgulama yapsak dahi sistem bizi Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetlerinin sayfasına yönlendirecektir.

İstanbul’da yaşayanlar için, ya da iş yada seyahat amaçlı İstanbul’a gidenler için görsel tarifler çok önemli olduğundan, büyük şehir karmaşasını da varsayarsak sadece adresi temininin yeterli olmayacağı hesaba katılırsa, kolaylık olması açısından adres sorgulama harita İstanbul şeklinde bir sorgulama yapıldığında daha özellikli ve işimize yarayacak sonuçlarla karşılaşabiliriz.

Herhangi bir şehirde yaşıyor ve klasik adres bulma yöntemlerinin yeterli olmadığını düşünüyorsak, adres sorgulama harita da bir yöntemdir. Ancak genel bir aramadan ziyade haritada tam olarak nereyi aradığımızı belirtmemiz bizim adımıza daha olumlu, daha net sonuçlar vermesi açısından faydalı olacaktır. Aradığımız yeri haritadan bulmamıza yardımcı olan bir sistem  olmakla birlikte alternatif haritadan bulma siteleri de mevcuttur.

Kaynak: https://adres.nvi.gov.tr/Pages/Bildirim/Dogrulama/YerlesimYeriDogrulama.aspx

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi