Açık Öğretim Sorgulama

AÇIK ÖĞRETİM SORGULAMA

Açık öğretim okuyan öğrencilerin hepsi kolaylıkla sorgulama işlemlerini online mecra üzerinden yapabilmektedir. Bu sorgulama işlemlerinden biri de açık öğretim not sorgulama işlemleridir. Bu şekilde açık öğretim öğrencileri sınav sonrasında hemen notlarını öğrenebilmektedir. Notlar açıklandıktan hemen sonra açık öğretim otomasyon sisteminden herkes kendi notlarını öğrenci sayfası üzerinden görüntüleyebilmektedir.

Açık öğretim sorgulama işlemlerine bakacak olursak bu sorgulama işlemlerinden biri de açık öğretim durum sorgulama işlemleridir. Bu şekilde kişi durumu hakkında ayrıntılı bilgi alabilmektedir. Kişi kaçıncı sınıfta olduğunu, hangi dersleri alması gerektiğini, hangi dersleri aldığını ve daha çok fazla konu hakkında otomasyon sisteminden bilgi alabilmektedir.

Açık öğretim mezun sorgulama işlemleri sayesinde de kişiler mezuniyetleri hakkında bilgi alabilmektedir. Açık öğretim fakültesinin kurumsal web sitesi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre yardımıyla hızlı bir şekilde otomasyona giriş yapılabilir. Sisteme bağlanan kişi sistem üzerinde kendisine özel sayfayı görebilir. Bu sayfa üzerinden kişi mezuniyet durumuyla ilgili ayrıntılı bilgi alabilir. Görüldüğü üzere, açık öğretim sorgulama işlemleri oldukça işe yaramaktadır.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi