7/24 Araç Plaka Sorgulaması Yapmak İçin

7/24 ARAÇ PLAKA SORGULAMASI YAPMAK İÇİN

                Teknolojinin her geçen gün yenilenerek ve gelişerek sunduğu farklı uygulamalar hepimizin hayatını hem kolaylaştırmakta, hem de zamandan kazanarak en doğru bilgiye hemen ulaşmamızı sağlamaktadır. Bunların en önemlilerinden biri olan araç plaka sorgulama programı ile trafikte ve araçla ilgili mali konularda yaşayabileceğiniz sıkıntıları büyük ölçüde engelleyebilirsiniz.

İlgili aracın çalıntı durumu, modeli,sigortası, haciz ya da rehinlik  gibi hak mahrumiyetleri nin var olup olmadığı konularında araç plaka sorgulaması için Trafik Hizmetleri Başkanlığı’nın verilerini baz alarak oluşturulan programa  www.turkiye.gov.tr/arac-sorgulama adresinden ulaşabilir ve güvenilir bir şekilde aramanızı yaparak kesin ve sürekli güncellenen bilgiler ışığında hareket edebilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılabilen araç sorgulamasının yanı sıra daha acil durumlarda araç plaka sorgulama sms ile gerçekleştirilebilmektedir.  Mobil telefonunuzdan araç plaka sorgulama için 5664’e mesaj atarak  aracın her tür bilgisini güvenilir bir şekilde edinebilirsiniz. Bu numara tüm operatörler için geçerlidir ve ilgilendiğiniz aracın bilgilerine nerede olursanız olun çok kısa bir süre içinde erişmenizi sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi