4c İfb Sorgulama

4c İfb Sorgulama

Türkiye Cumhuriyeti devleti dönem dönem 4c sözleşmesi bağlamında geçici personel işe alımı yapmaktadır. Çoğunlukla belediyeler başat olmak üzere bütün kamu kurumlarına iş gören istihdamı geçici personel başlığı altında alımı ile ilgili kanun ve kurumun yürütme tüzüklerinde belirtilen sınav hükümlerini yerine getirmiş KPSS sınavında alınan not sonucuna göre yerleştirilmeye hak kazmış personelin atamaları yapılmaktadır. Bu bağlamda 4c ifp sorgulama www.dpb.gov.tr adresi üzerinden girilerek atamalar görülebilir.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığının 4c atamaları sorgulama 2013 ile İstihdam Fazlası ve Nakle Tabi Personel Listesi, İstihdam Fazlası sorgulama ve atama sonuçları, Geçici Personel 4c Sorgulama ve atama Sonuçları, 6360 Sayılı Kanun Kapsamında Personel sorgu ekranı ayrıntılı bilgi almak için girilecek tek kaynaktır.

Devlet Personel Başkanlığının 4c sorgulama dbp işlevini http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/daire-baskanliklari/kit-ve-ozellestirme-dairesi-baskanligi/kit-ve-ozellestirme-dairesi-baskanligi-atamalar linki üzerinden TC Kimlik Numaranızı yazdıktan sonra sorgula butonuna basarak sorgulama işlevi yapılır. Ekrana sonuçlara ait bilgi sadece bilgi mahiyetinde olup, başka bir amaç için kullanılamaz. Kullanılacak olan bilgi Devlet Personel Başkanlığı kayıtlarıdır. Kişinin atanacağı il ve atamaya konu olan birime kişinin teklif edildiği kurumca belirlenir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi