4c Atamaları Sorgulama

4c Atamaları Sorgulama

Türkiye Cumhuriyeti devleti zaman zaman 4c kapsamında geçici personel istihdamı yapmaktadır. Başta belediyeler olmak üzere bütün kamu kuruluşlarına geçici olarak alınacak personel ilgili kanun ile kurumun tüzükleri ile belirtilen sınav şartlarını yerine getirmiş KPSS alınan sınav sonucuna göre yerleştirilmeye hak kazanan personelin ataması yapılır. Bu çerçevede 4c atama sorgulama www.dpb.gov.tr adresi üzerinden girilerek yapılabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığının 4c atamaları sorgulama ile İstihdam Fazlası ve Nakle Tabi Personel Listesi, İstihdam Fazlası sorgulama ve atama sonuçları, Geçici Personel 4c Sorgulama ve atama Sonuçları, 6360 Sayılı Kanun Kapsamında Personel sorgu ekranı üzerinden yapılır.

İlgili başkanlığının 4c atama sorgula işlevini http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/daire-baskanliklari/kit-ve-ozellestirme-dairesi-baskanligi/kit-ve-ozellestirme-dairesi-baskanligi-atamalar linki üzerinden TC Kimlik Numaranızı yazarak sonuç sorgula butonuna tıklayıp sorgulama işlevi yapılır. Alınan sonuçlar bilgi mahiyetinde olup, başka bir amaç ile kullanılamaz. Asıl olan Devlet Personel Başkanlığı kayıtlarıdır. Atanacak il ve birim kişinin teklif edildiği kurum tarafından belirlenir.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi