İlçe Bazında 2b Sorgulama

İlçe Bazında 2b Sorgulama

2b arsalarının son durumu malum arazi sahiplerinin hep gündeminde. Herkes arsasını ne yapacağını ne yapacağını merak ederken aynı zamanda da bir sonuç öğrenmek istiyor. İnternete her geçen gün çok sayıda doğru yanlış bu konu hakkında haber düşüyor. İşte tam da bu sebepten ötürü sizin ilçe bazında 2b sorgulamalarınız için yani 2b sorgulama Antalya Aksu gibi aramalarınız için hangi işlemleri yapmanız gerektiğini anlatacağım.

Öncelikle Maliye Bakanlığının resmi internet sitesinden 2b arazileriniz için hak talep edip edemeyeceğinizi teyit etmelisiniz. Daha sonra ilinizin defterdarlık sitesinden veya arazinizin bağlı bulunduğu ilçe belediye internet adreslerinden işleminizi yapabilirsiniz. Mesela İstanbul için bir arama yapacaksınız ve arsanız Eyüp’te. 2b sorgulama Eyüp şeklinde bir arama yapmak yerine http://www.eyup.bel.tr adresine girerek ilgili yerlerden aramanızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ilçe bazında rayiç değer hesaplama menüsüne girmek istiyorsanız Maliye Bakanlığı’nın sitesine girerek oradan işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Eğer sizin de aramalarınızı ilçe bazında yani 2b sorgulama Fatih gibi işleriniz varsa önce hak talep edemeyeceğinizi öğrenin sonra da detaylı bilgi için ilçe web sitesini ziyaret edin.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi