2b Sorgulama

2b Sorgulama

2b arsalarının son durumu malum arazi sahiplerinin hep gündeminde. Herkes arsasını ne yapacağını ne yapacağını merak ederken aynı zamanda da bir sonuç öğrenmek istiyor. Şu an okuduğunuz makalede Antalya ili için 2b rayiç bedel sorgulama Antalya nasıl yapılır onu öğreneceksiniz. Eğer aradığınız konu bu ise kafanızdaki tüm sorulara cevap bulabilmek için yazının bir sonraki paragrafını okumaya devam edin.

2b rayiç bedeli sorgulama Antalya için yapmanız gereken öncelikle Maliye Bakanlığı’na bağlı Milli Emlak Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasına giriş yapmak. Daha sonra sırasıyla sayfalar- işlemlerimiz-2b- 2b alanları rayiç bedel sorgulaması linklerine gelerek bir sorgulama sayfası açmalısınız. Bu sorgulama sayfasında eğer siz kendi kişisel başvurunuzu yapıyorsanız TC kimlik numaranızı, bir kurum kuruluş adına giriş yapıyorsanız vergi numaranızı girmeniz ve ev/iş/cep telefonunuz ile dilekçe tarihinizi girerek sorgula tuşuna basmanız gerekmektedir. Yalnız bu işlemlerin resmi bir bilgi içermediğini, devlet tarafından resmi işleme alındığınızı gösteren belgelerin postanıza bir tebligat yoluyla iletileceğini söylememiz gerekir.

(http://www.milliemlak.gov.tr/Sayfalar/islemlerimiz/2b/2balanlarirayicdegersorgulamasi.aspx)

Arsalarınızın durumu ile ilgili olan gelişmeleri ve 2b rayiç bedelleri sorgulama Antalya işlemlerini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi